Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan eğitim kurumlardan güzellik uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve kurs bitirme belgesini almış, sektörde deneyim kazanmış ve  uzmanlaşmış olan kişiler güzellik uzmanı estetisyen olarak sektörde çalışabilmektedirler.

cilt 1 kucuk 1

Nerelerde çalışabilirler?

Güzellik salonu, güzellik merkezi, estetisyenlik merkezi, kişisel bakım merkezi gibi unvanlarla kendi işyerlerini açabilirler. Bu işyerlerinde güzellik uzmanı estetisyen olarak da çalışabilirler.

Özel öğretim kurumlarına ait güzellik kurslarına, Milli Eğitim Bakanlığı (HEM) Halk Eğitim Merkezlerinde, (MEM) Mesleki Eğitim Merkezlerinde, Meslek Liselerinde usta öğreticilik ve usta eğiticilik belgeleri ile usta öğretici olarak çalışabilirler.

Hastane ve kliniklerin güzellik salonlarında, cilt bakım salonlarında, erkek ve kadın kuaför salonlarında, manken ajanslarında, sinema, tiyatro ve televizyon stüdyolarında çalışabilirler.

Muhtelif güzellik ve kozmetik ürünleri üreten, pazarlayan işletmelerin tanıtım salonlarına, teşhir salonlarında, kozmetik ürün satış mağazalarında çalışabilirler.

Masaj ve bölgesel incelme gibi diğer eğitimleri alanlar masaj salon ve merkezlerinde, otel ve termal otellerde, spa merkezlerinde çalışma imkânları vardır.

Sonuç olarak güzellik uzmanı estetisyelerin çalışma alanları oldukça geniş olup kazançları da pek çok melekten daha yüksektir.