Cilt Bakımı Eğitimi

Lecturer
admin
0 Reviews

Course Description

Cilt Bakımı Eğitimi programı cilt bakımı alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, toplumdaki insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak ve bu alanda kariyer sahibi olmak isteyen bireylerin istihdam edilmesini sağlamak amacıyla açmış olduğumuz bir eğitim programıdır.

EĞİTİMCİLER;

Cilt Bakımı Eğitimi Kursuna eğitimler alanına uzun yıllar çalışmış, deneyim ve bilgi sahibi uzman hocalar tarafından verilmektedir.

Programının uygulanması süresince; iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin ortam, malzeme, araç, gereç ve cihazlardan kaynaklanabilecek tehlike ve risklerin giderilmiş olarak cilt bakımı eğitimi yapılmaktadır.

Cilt, sağlığını ve güzelliğini korumak için doğal bir yenileme sürecine sahiptir. Bu süreçte eski ve ölü hücreler dökülür, yerlerine yeni ve sağlıklı hücreler gelir. Ancak ilerleyen yaşlarla birlikte bu yenileme süreci yavaşlar ve cilt kendini koruma yeteneğini kaybedebilir. Bu durumda ise profesyonel bir cilt bakımı deri kalitesini artırmak için önemli bir rol oynar.

Cilt bakımı, cilt tipinize uygun olarak belirlenen profesyonel ürünlerin, uzmanlar tarafından belirlenen ideal sürelerde uygulanması işlemidir. Genellikle 25 yaşından itibaren düzenli olarak cilt bakımı yapmak, ileri yaşlarda cildin yenilenme yeteneğini artırmaya yardımcı olabilir.

Cilt tipinize göre uygun ürünler kullanarak, cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, güneş koruması sağlanması ve yaşlanma belirtilerinin önlenmesi veya azaltılması gibi adımlar içeren cilt bakımı; cildin sağlığını ve gençliğini korumak için oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak uzman tavsiyeleri doğrultusunda bakım yapmak, cildinizin daha uzun süre sağlıklı ve güzel kalmasına yardımcı olacaktır.

Cilt Bakımı Eğitimi İçeriği Nedir?

Kursumuzda cilt bakımı eğitimi, teorik ve uygulamalı dersler olarak verilen profesyonel bir eğitimdir. Cilt bakımı uzmanları eşliğinde kapsamlı bir eğitim sürecine giren kursiyerler, kurs sonunda cilt bakımı uzmanı olarak özel kurumlarda iş imkanı bulabilir, isterlerse kendi iş yerlerini açarak sektöre emin adımlarla giriş yapabilir.

 • Deri anatomisi
 • Deri katmanları ve fonksiyonları
 • Temel cilt bakımı
 • Cilt bakımının önemi
 • Cilt bakımında kullanılan araçlar
 • Cilt analizi
 • Hydrafacial modern cilt bakımı
 • Cilt ve dekolte masajı
 • Temel kozmetik
 • Salon hijyeni
 • Dermapen eğitimi
 • Bbglow meso (kalıcı fondöten) eğitimi
 • Kirpik lifting eğitimi
 • Kaş laminasyonu eğitimi

Gibi dersler hem teorik hem de pratik uygulamalar eşliğinde verilir.

Cilt bakımı eğitiminin 108 ders saati teorik, 218 ders saati pratik derslerden oluşur. 326 saatlik ders saati sonunda kursiyerler cilt bakımı uzmanı olarak mezun olabilirler. Eğitim süresi teorik ve uygulamalı derslerle birlikte 2,5 ayda tamamlanmaktadır.

Cilt Bakımı Eğitimi Sertifikası Nedir?

Meslek Ankara Kursu ve Şampiyon Kursu olarak iki şubede eğitimini verdiğimiz cilt bakımı kursumuz kapsamında, katılımcı olan kursiyerler ilgili sınavı başarıyla tamamladıktan sonra MEB onaylı cilt bakımı uzmanlığı sertifikasına hak kazanır.

MEB tarafından uygulanan cilt bakımı uzmanlığı sertifika sınavında geçerli puan alan kursiyerlerimiz 326 saatlik teorik ve pratik eğitimlerin ardından cilt bakımı uzmanı olarak sektörde kariyer yapabilir.

Cilt Bakımı Uzmanı Ne İş Yapar?

MEB onaylı sertifikalı cilt bakımı eğitimi, güzellik ve bakım sektöründe yüksek kazançlı kariyer yapmak isteyenler için dikkat çekici bir meslek dalıdır. Sertifikalı cilt bakımı uzmanı olmayı sağlayan bu eğitim, cilt bakımının temellerini öğreten kapsamlı bir programdır. Bu eğitim ile cilt bakımı uzmanı olan kişiler güzellik merkezlerinde, spa merkezlerinde, eczane ve kozmetik şirketlerinde çalışabilirler.

Cilt bakımı uzmanı, özel cilt bakımlarından oksijen terapisine, iyontoforez cilt bakımlarından lifting ve ultrasonik peeling uygulamalarına kadar birçok bakım uygulamasını yapan kişidir. Cilt bakımı, epilasyon, vücut bakımı, masaj, normal, kuru, hassas, yağlı ve akneli ciltlerin detaylı temizliğine kadar birçok uygulamayı içerir. Cilt bakım uzmanları, eğitim sonunda tüm bu uygulama ve bakım hizmetlerini profesyonel şekilde uygulayabilir.

Cilt Bakımı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Cilt bakımı uzmanlığı eğitim programına, 19 yaşını doldurmuş ve en az ilkokul veya ilköğretim düzeyinde eğitim almış, cilt bakımı yapabilecek fiziki yeterlilik ve beceriye sahip olan herkes katılabilir.

Cilt Bakımı Uzmanı Olmanın Şartları Nelerdir?

Eğer cilt analizleri ve cildin ihtiyacı olan bakımları uygulamayı seviyor veya ilgi duyuyorsanız, kişisel bakıma özen gösteriyorsanız, dermokozmetik ve kozmetik bilimine merakınız varsa cilt bakımı eğitim programına katılabilirsiniz.

Cilt bakımı uzmanı olmak için gerekli olan eğitimi tamamlamalı ve meslekte başarılı olmak için güzellik ve bakım ile ilgili çeşitli uygulamaları yapmaktan keyif almanız sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyabilir. Cilt bakımı uzmanı olmak için sertifikasyon programına başvurabilir, 326 ders saatini tamamlayarak belge almaya hak kazanabilirsiniz.

Meslek Kursu Ankara ve Şampiyon Kursu şubelerimiz ile iletişime geçerek cilt bakımı eğitimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru Formunu doldurarak cilt bakımı kursu için bilgi ve kayıt süreçleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca (0312) 434 44 28 veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir veya WhatsApp bağlantısından bizimle hızlı iletişim kurabilirsiniz.