Hasta Kabul Tıp Sekreterliği için Kişisel Gelişim Kursu

Lecturer
admin
0 Reviews

Course Description

Hasta Kabul Tıp Sekreterliği

Sağlık tesisleri, hasta kabul, tıbbi sekreterlik, tıbbi muhasebe veya tıbbi veri gibi otomasyon sistemlerinde yetkili personel olarak çalışmayı düşünen kişilere özel içeriklerin sunulduğu özel kişisel gelişim eğitimlerinden faydalanabilmektedir. Kapsamlı eğitim programı, sağlık sektörüne, özellikle de sekreterlik hizmetlerinden sorumlu olmaya ilgi duyanlara yönelik vasıflı personel yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.
Tıbbi sekreterlik veya hasta kabul rolleri için kişisel gelişim programını tamamlamak, özel kliniklerden hastanelere ve sağlık merkezlerine kadar çeşitli sağlık kurumlarında istihdam fırsatlarının kapısını açmaktadır. Sadece sertifikaya sahip olmanın yeterli olmadığını unutmamak önemlidir; istenen bilgi ve beceriler de gereklidir.
Son zamanlarda, uygun eğitim olmadan, genellikle uzaktan öğrenme yöntemleriyle veya formalite olarak sertifika alma eğilimi olmuştur. Ancak bu sertifikaların hiçbir geçerliliği yoktur. Bu nedenle sağlık tesislerinin hızla büyümesi nedeniyle talep gören tıbbi sekreterlerin veya hasta kabul personelinin bilgili ve becerikli olması şarttır.
Tıbbi sekreterlik veya hasta kabul alanında kariyer yapmak isteyen bireyler, kişisel gelişim eğitimlerimizden yararlanarak sağlık kurumlarında istihdam olanağı bulabilirler. Yıllar geçtikçe binlerce öğrencimiz Şampiyon Eğitim Kurumlarında bu alanda eğitimlerini başarıyla tamamlayarak iş sahibi olmuş, onbinlerce kişiye mesleki eğitim ve iş olanağı sağlayan, Ankara’nın en eski ve saygın eğitim kurumlarından biri olmanın gururunu yaşamaktayız. 1976 yılından beri.

Tıp Sekreterliği veya Hasta Kabul için Kişisel Gelişim Kursu Eğitimi Sertifika Programının Amacı Nedir?

Tıp sekreterliği / hasta kabul kursu (tıbbi sekreterlik) alanında çalışacak kişiler için hazırlanan sertifika programına, en az ilkokul mezunlarının katılım sağlayabilmektedir. Hasta kabul ya da tıbbi sekreter olmak isteyenler için sunulan kişisel gelişim eğitimi, sağlık kurumlarında tüm işlemleri yapabilmeyi öğrenmiş ve yapılan işlemlerin kayıt altına alınmasını öğretmek amacıyla oluşturulan bir eğitim programıdır.

Tıp sekreterliği ve hasta kabul için yapılan kişisel gelişim kursu sertifika programı, ortalama 6-8 haftalık bir eğitim sürecine tabiidir. Bu eğitim toplamda 50 saatlik bir program içeriğine sahiptir. 50 saatlik eğitim sonunda sağlık kuruluşlarında geçerli bir belge/sertifika verilmektedir.

Tıp Sekreterliği veya Hasta Kabul Alanında Çalışacaklar İçin Kişisel Gelişim Kursu Nasıl Bir Eğitimdir?

Şampiyon Meslek Kurslarından alınan kişisel gelişim eğitim programı kapsamında sunulan tıp sekreterliği / hasta kabul için yapılan kişisel gelişim eğitimi, yüz yüze ve uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitimlerimize tıbbi sekreterlik ön lisans mezunu olan bireyler de istedikleri taktirde kişisel gelişim kursu olarak mesleklerinde daha donanımlı hale gelmek için kursumuzdan yararlanabilmektedirler.

Tıp sekreterliği veya hasta kabul için yapılan kişisel gelişim kursu, teorik ve pratik olarak yapılmakta, kişisel gelişim konuları ile birlikte kayıtlı, dokümantasyon işlemleri için gerekli olan dersler verilmektedir. Bu derslerin yanı sıra isteyen kursiyerlerimiz, profesyonel otomasyon sistemleri hakkında yüz yüze bilgiler edinebilmektedir.

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmesi amaçlanan tıp sekreterlerinin sağlık alanındaki kurumlarda hasta ve yatış giriş / çıkış işlemleri, hastaların tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemleri, evraklar ve bilgisayar ortamında kayıt altına alınması gereken verileri, arşiv işlemleri için gerekli olan donanıma sahip olması sağlanır.

Tıp Sekreterliği veya Hasta Kabul Alanında Çalışacaklar İçin Yapılan Kişisel Gelişim Kursu Kursuna Kimler Katılabilir?

Tıp sekreterliği ve hasta kabul alanında çalışacak kişiler için kursa katılım sağlamak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğitime katılmak için katılımcıların ilköğretim ve üzeri bir okul mezun olan herkes kursa katılabilir. Tıp sekreterliği, hasta kabul, hasta danışmanlığı, hastahane otomasyon sitemlerinde veya halkla ilişkiler alanında çalışmak isteyen herkes eğitim programına başvuru yapabilir.

Tıp Sekreterliği veya Hasta Kabul için verilecek Kişisel Gelişim Kursu Programının İçeriği Nedir?

Tıp sekreterliği, hasta kabul, hasta danışmanlığı, hastahane otomasyon sitemlerinde veya halkla ilişkiler alanında çalışmak isteyen birimlerde çalışmak isteyenler için düzenlenen eğitim programı kapsamında bireysel gelişim ve mesleki gelişim anlamında birçok ders birlikte yürütülür. Bu alanda yapılan eğitim içerisindeki bazı dersler ise şöyledir:

 • Kişisel gelişim
 • Bireyi tanıma
 • Fiziksel ve zihinsel özellikler
 • Kendini geliştirme uygulamaları
 • Etkin problem çözmek becerileri
 • Proje geliştirme etkinlikleri
 • İletişim, sunum ve ikna becerileri
 • Zamanı verimli kullanma
 • Stres yönetimi
 • Kişisel motivasyon
 • İş hayatında iletişim ve sosyal uyum
 • İş hayatında mesleki becerileri geliştirme
 • CV oluşturma
 • Mülakat ve iş görüşme teknikleri
 • Otomasyon sistemleri hakkında
 • Yönetim işlemleri
 • Kayıt yatış ve çıkış işlemleri
 • Personel işlemleri
 • Kurum işlemleri

Tıp sekreterliği ve hasta kabul alanında kişisel gelişim kursunu tamamlayan kursiyerler, sağlık ocakları, hastaneler, özel muayenehaneler, klinikler, tıbbi laboratuvarlar, muhasebe servisleri ve halka ilişkiler birimleri gibi alanlarda çalışabilirler.

Kursumuzdan mezun olan kursiyerlerimize iş garantisi veya istihdam güvencesi gibi teminatlar sunmamaktayız. Ancak mezun olan kursiyerlerimizle sürekli iletişim haline kalarak, iş olanağı sunan kurumlardan tarafımıza gelen bir istihdam ilanı olduğu takdirde sizlerle kurumlar arasında bağlantı kurabilir ve sizlere referans olabilmekteyiz.

Mezunlara İş Bulma Konusu;

Eğitimin alan kişiler için iş bulma konusunda kurumumuz herhangi bir garanti veya güvence vermemektedir.

Ancak her mezunumuzun iş bulması konusunda bağlantılı olan  kurumlardan tarafımıza ulaşan veya kurumlarda bizim tespit ettiğimiz  iş alım bilgilerini kursiyerlere ulaştırıp, onlarla kurumun görüşmesini sağlamakta ve gerektiğinde her birine referans olmaktayız. Bu şekilde binlerce mezun kursiyerin iş sahibi olmasında desteğimiz olmuştur, olmaya da devam edecektir

EğitimHasta kabul  veya Tıbbi sekreterlik İçin Kişisel Gelişim Kursu
Eğitim Süresi50 saat

BİLGİ ve KAYIT

Eğer Hasta Kabul veya Tıp Sekreterliği alanında yapılan Kişisel Gelişim eğitimine siz de katılmak istiyorsanız;

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak eğitim için ön kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak kurs hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.