Hasta Kabul-Tıp Sekreterliği için Kişisel Gelişim Kursu

Lecturer
admin
0 Reviews

Kurs Detayları

Sağlık kuruluşlarında hasta kabul, tıp sekreterliği, medikal muhasebe ya da meddata gibi otomasyon sistemlerinde yetkili kişi olarak çalışmayı düşünenler için özel ders içerikleri sunan tıp sekreterliği / hasta kabul kursu eğitimi vermekteyiz. Sağlık sektörüne donanımlı personel yetiştirmek amacıyla programlanan hasta kabul kursu, sağlık alanında çalışacak sekreterya hizmetleri sorumlusu olmak isteyen kişiler için geniş kapsamlı bir eğitimdir.

Tıbbi sekreterlik alanında donanım kazanmayı isteyen kişiler için verilen hasta kabul kayıt sertifika programı, özel kliniklerden, hastanelere, sağlık merkezlerinden muayenehanelere kadar geniş fırsatlarla istihdam olanağı sunar. Sağlık kurumlarının sayısının hızla artmasıyla oldukça ihtiyaç duyulan bir meslek olan tıp sekreteri ve hasta kabul kayıt personeli, donanımlı olması gereken meslek adaylarıdır. Tıp sekreterliği / hasta kabul kayıt personeli olmak isteyenler, bu eğitimimizden yararlanarak sağlık kuruluşlarında istihdam olanağı bulabilirler.

Tıp Sekreterliği / Hasta Kabul Alanı Kişisel Gelişim Kursu Eğitimi Sertifika Programının Amacı Nedir?

Tıp sekreterliği / hasta kabul kursu (tıbbi sekreterlik) sertifika programı, en az ilkokul mezunlarının katılım sağlayabileceği kapsamlı bir eğitimdir. Hasta kabul kayıt personeli olmak isteyenler için sunulan tıp sekreterliği kursu, hasta giriş / çıkış işlemlerini yapılması ve yapılan işlemlerin kayıt altına alınmasının öğretilmesi amacıyla oluşturulan bir eğitim programıdır.

Tıp sekreterliği / hasta kabul kursu sertifika programı, ortalama 6-8 haftalık bir eğitim sürecine tabiidir. Bu eğitim toplamda 50 saatlik bir program içeriğine sahiptir. 50 saatin sonunda tıp sekreterliği / hasta kabul kayıt personeli olmak için sağlık kuruluşlarında geçerli bir sertifika verilmektedir.

Tıp Sekreterliği / Hasta Kabul Alanı Kişisel Gelişim Kursu Nasıl Bir Eğitimdir?

Şampiyon Meslek Kursları’ndan alınan kişisel gelişim eğitim programı kapsamında sunulan tıp sekreterliği / hasta kabul kursu, yüz yüze ve uygulamalı olarak verilmektedir. Tıbbi sekreterlik ön lisans mezunu olan bireyler istedikleri taktirde kişisel gelişim kursu olarak mesleklerinde donanımlı hale gelmek için tıp sekreterliği kursumuzdan yararlanabilirler.

Tıp sekreterliği kursu, teorik ve pratik olarak hasta kayıtları ve dokümantasyon işlemleri için gerekli olan dersler verilmektedir. Bu derslerin yanı sıra isteyen kursiyerlerimiz, meddata gibi profesyonel otomasyon sistemleri hakkında yüz yüze bilgiler edinebilmektedir.

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmesi amaçlanan tıp sekreterlerinin ayaktan hasta ve yatış giriş / çıkış işlemleri, hastaların tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemleri, evraklar ve bilgisayar ortamında kayıt altına alınması gereken verileri, arşiv işlemleri için gerekli olan donanıma sahip olması sağlanır.

Tıp Sekreterliği / Hasta Kabul Alanı Kişisel Gelişim Kursu Kursuna Kimler Katılabilir?

Tıp sekreterliği / hasta kabul kursuna katılım sağlamak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Hasta kabul kursu için katılımcıların en az ilkokul mezunu olması gerekir. İlköğretim ve üzeri bir dereceden mezun olan herkes tıp sekreterliği kursuna katılabilir.

Hasta kabul kayıt eğitimi ile tıp sekreteri olmak isteyen, kişisel gelişimini desteklemek isteyen, danışma ve halkla ilişkiler alanında çalışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

Tıp Sekreterliği / Hasta Kabul Alanı Kişisel Gelişim Kursu Programının İçeriği Nedir?

Tıp sekreterliği, danışma, halkla ilişkiler ve hasta kayıt biriminde çalışmak isteyenler için düzenlenen eğitim programı kapsamında bireysel gelişim ve mesleki gelişim anlamında birçok ders birlikte yürütülür. Uzman eğitmenler eşliğinde sunulan tıp sekreterliği sertifika programında alınabilecek dersler ise şöyledir:

 • Kişisel gelişim
 • Bireyi tanıma
 • Fiziksel ve zihinsel özellikler
 • Kendini geliştirme uygulamaları
 • Etkin problem çözmek becerileri
 • Proje geliştirme etkinlikleri
 • İletişim, sunum ve ikna becerileri
 • Zamanı verimli kullanma
 • Stres yönetimi
 • Kişisel motivasyon
 • İş hayatında iletişim ve sosyal uyum
 • İş hayatında mesleki becerileri geliştirme
 • CV oluşturma
 • Mülakat ve iş görüşme teknikleri
 • Otomasyon sistemleri hakkında
 • Yönetim işlemleri
 • Kayıt yatış ve çıkış işlemleri
 • Personel işlemleri
 • Kurum işlemleri

Tıp sekreterliği ve hasta kabul alanında kişisel gelişim kursunu tamamlayan kursiyerler, sağlık ocakları, hastaneler, özel muayenehaneler, klinikler, tıbbi laboratuvarlar, muhasebe servisleri ve halka ilişkiler birimleri gibi alanlarda çalışabilirler.

Kursumuzdan mezun olan kursiyerlerimize iş garantisi veya istihdam güvencesi gibi teminatlar sunmamaktayız. Ancak mezun olan kursiyerlerimizle sürekli iletişim haline kalarak, iş olanağı sunan kurumlardan tarafımıza gelen bir istihdam ilanı olduğu takdirde sizlerle kurumlar arasında bağlantı kurabilir ve sizlere referans olabilmekteyiz.

Mezunlara İş Bulma Konusu;

Eğitimin alan kişiler için iş bulma konusunda kurumumuz herhangi bir garanti veya güvence vermemektedir.

Ancak her mezunumuzun iş bulması konusunda bağlantılı olan  kurumlardan tarafımıza ulaşan veya kurumlarda bizim tespit ettiğimiz  iş alım bilgilerini kursiyerlere ulaştırıp, onlarla kurumun görüşmesini sağlamakta ve gerektiğinde her birine referans olmaktayız. Bu şekilde binlerce mezun kursiyerin iş sahibi olmasında desteğimiz olmuştur, olmaya da devam edecektir.

EğitimTıp Sekreterliği İçin Kişisel Gelişim Kursu
Eğitim Süresi50 saat

BİLGİ ve KAYIT

Eğer Hasta Kabul veya Tıp Sekreterliği alanında yapılan Kişisel Gelişim eğitimine siz de katılmak istiyorsanız;

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak eğitim için ön kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak kurs hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.