Kalıcı Makyaj Eğitimi

Lecturer
admin
0 Reviews

Course Description

Profesyonel eğitmenler tarafından verilen kalıcı makyaj kursu, teorik ve uygulamalı eğitim metotları ile işlenir. Kalıcı makyaj uygulamak için gerekli olan donanımı ve teknik bilgiyi sunan eğitim kapsamında MEB onaylı sertifika alabilmek de mümkündür. Özel kurumlarda iş imkanı sunan kalıcı makyaj kursu, profesyonel ekipmanlar ve donanımlarla modern bir eğitim ortamında verilmektedir.

Kalıcı makyaj eğitimi, makyaj uygulamalarında pigmentasyon işlemlerinin tek kullanımlık iğnelerle cilt üzerine yerleştirilmesidir. Bu uygulama ile uzun süre makyaj yapma gereksinimine gerek duymadan doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması, organik makyaj malzemeleriyle bitkisel kaynaklı ve koku ve katkı maddesi içermeyen ürünlerle yapılır. Cilde yüksek uyum sağlayan kalıcı makyaj uygulamasında herhangi bir yan etki durumu söz konusu olmamaktadır.

Kalıcı makyaj eğitimi, dudak asimetrisi, kaş dizaynı, yüz şekilleri ve eyeliner gibi uygulamalar içeren kapsamlı bir eğitimdir. Bu eğitimde deri anatomisi, latex üzerine kalıcı makyaj uygulamaları, canlı manken üzerinde uygulamalar gibi pratik eğitimler verilir. Teorik olarak hijyen, deri ve cilt anatomisi, kalıcı makyaj ekipmanları, altın oran gibi birçok ders verilmekte olup tüm branşlar için uzman eğitmenler görevlendirilmektedir.

Eğitimci Özellikleri;

Makyaj Eğitimi kursunda eğitimler alanına uzun yıllar çalışmış, deneyim ve bilgi sahibi, ustalık belgeli uzman hocalar tarafından verilmektedir.

Eğitim Kursu uygulanması süresince; iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin ortam, malzeme, araç, gereç ve cihazlardan kaynaklanabilecek tehlike ve risklerin giderilmiş olarak eğitim programı uygulanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Eğitimi Alanlar Neler Öğrenirler?

Kalıcı makyaj eğitimi, çeşitli konuları kapsayan bir eğitim programını içerir. Bu program, kursiyerlere kalıcı makyaj sanatının temel prensiplerini ve uygulamalarını öğretmeyi amaçlar. Kalıcı makyaj eğitimi alan kursiyerlerin eğitim içerikleri ise şöyledir:

Kaş Anatomisi: Kaşların yapısı ve büyüme döngüsünün anlaşılmasını içerir. Kaşların doğal büyüme eğilimleri ve farklı türleri hakkında bilgiler verilir.

Kaş Şekillendirme: Kaşların doğal konturlarını ve şekillerini belirleme, kaş kemerini ve uzunluğunu ayarlama hakkında detaylı bilgiler öğretilir.

Kişinin Yüzüne En Uygun Kaş Şekilleri Oluşturma: Her bireyin yüz yapısına en uygun kaş şekillerini belirleme, yüzün şekline göre kaşların uygunluğunu değerlendirme gibi uygulamalar içerir.

Göz ve Dudak Şekilleri: Göz ve dudakların doğal hatlarını belirleme, istenen sonuçları elde etmek için dikkat edilmesi gereken detaylar bu derslerde uzman eğitmenler tarafından aktarılır.

Mikro Pigment Boyalarının İçerik ve Kullanım Metotları: Kullanılan boyaların içerikleri hakkında bilgi, güvenli ve hijyenik uygulama yöntemleri öğretilir.

Uygulamada Kullanılan Cihaz Bilgisi: Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan cihazların tanıtımı, nasıl kullanılacaklarına dair eğitim verilir. Hem teorik hem de uygulamalı olarak öğretim süreci oluşturulur.

Hijyen ve Sterilizasyon: Kalıcı makyaj uygulamaları sırasında hijyenik koşulların sağlanması ve sterilizasyon prosedürlerinin uygulanması kursiyerlere teori ve pratik olarak öğretilir.

Renk Teorisi: Boya seçiminde renk teorisinin uygulanması, cilt tonu ve renk uyumu hakkında bilgiler en ince detayına kadar öğretilir.

Uygulama Teknikleri: Kaş, göz ve dudak makyajı uygulamalarının teknik detayları, doğru pigmentasyon, kalıcı makyajın dayanıklılığı gibi uygulama tekniklerini içerir.

Pratik Uygulamalar: Kursiyerlere gerçek müşteri veya canlı manken üzerinde pratik yapma fırsatı sunulur.

Müşteri İlişkileri ve İşletme Yönetimi: Kalıcı makyaj işini yönetme, müşteri ilişkileri kurma ve reklam stratejileri gibi operasyonel süreçler profesyonel olarak aktarılır.

Kalıcı makyaj eğitiminde yüz anatomisi ve fizyolojisi gibi yüzün yapısı, kaslar ve kemikler dikkate alınarak nasıl bir makyaj uygulanması gerektiği de öğretilir. Altın oran ve yüz asimetrisi gibi yüz tasarımını içeren tüm detaylar uzman eğitmenler eşliğinde yoğun bir uygulama içerir. Bu sayede kursiyerler altın orana uygun profesyonel makyaj tekniklerini en ince detayına kadar öğrenebilmektedir. Kaş tasarımı, kaşları doldurma, eyeliner, dipliner, microblading, kıl tekniği, dudak kontürü gibi profesyonel uygulamaların her biri makyaj sanatı için gerekli olan donanımı kazanmanız için derinlemesine işlenir.

Teorik ve pratik derslerle kapsamlı hale getirilen kalıcı makyaj eğitimiyle uzmanlık kazanabilir, tüm tekniklerini detaylıca öğrenebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamalarında mesleki etik ve sertifikasyon gereksinimleri de derslerde detaylı olarak öğretilmektedir.

Makyaj Eğitimi & Kursu

Kalıcı makyaj eğitimi kursu, 48 ders saati teorik, 54 ders saati uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 102 saatlik bir eğitim süreci olup 1,5 ayda tamamlanabilir. Kalıcı makyaj eğitimi, makyaj tekniklerinden müşteri ilişkilerine kadar geniş kapsamlı bir eğitim programıdır. Kalıcı makyaj uzmanı olmak veya kendi firmanızı açmak için bu eğitimden yararlanabilir, profesyonel iş yaşamına giriş yapabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak kalıcı makyaj eğitimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

KALICI MAKYAJ ÖN HAZIRLIĞI

 • Müşteriyi karşılamak ve ağırlama
 • Müşterinin iletişim ve sağlıkla ilgili bilgilerini alma
 • Müşteriye kullanılacak kozmetik ürüne ilişkin alerji testi yapma
 • Yapılacak işleme göre kullanılacak makine, araç gereç ve malzemeleri hazır hale getirme
 • Koruyucu aparat kullanarak müşteriyi yapılacak işleme hazırlama

MAKYAJ YAPMA

 • Müşteriyi karşılama ve ağırlama
 • Müşteriyle ön görüşme yapma işlemi belirleme
 • Müşterinin iletişim ve sağlıkla ilgili bilgilerini alma
 • Alerji testi yapma
 • Yapılacak işleme göre kullanılacak makine, araç, gereç ve malzemeleri hazır hale getirme
 • Yapılacak işleme göre çalışma koltuğunu ayarlama
 • Koruyucu aparat kullanarak müşteriyi yapılacak işleme hazırlama
 • Müşteriye kozmetik ürünler temin etmesini sağlama
 • Müşteriye yapılan işlemin kullanımına ilişkin önerilerde bulunma

KALICI MAKYAJ YAPMA

 • Uygulanacak modeli belirleme
 • Boya karışımını hazırlama
 • Cihazı hazır hale getirme
 • Kaşa boyayı uygulama
 • Göze boyayı uygulama
 • Dudağa boyayı uygulama
 • Yapılan işleme son şeklini verme
 • Kapatıcı makyaj yapma
 • İşlem sonrası kullanılan koruyucu aparatları müşterinin üzerinden alma veya çıkarma

Kursu Eğitim Süresi

 • Teorik Eğitim Süresi                       :48 ders saati
 • Uygulamalı Eğitim Süresi              : 54 ders saati
 • Toplam Süre                                  : 102 ders saati

Eğitim süresi teorik ve uygulamalı eğitim olarak bir buçuk aydır.

Ayrıca;

Protez Tırnak Kursu

Kalıcı makyaj eğitimi ile birlikte alınmak isteyen bir diğer eğitim  olan Protez Tırnak eğitimini de isteyen kursiyerler birlikte tercih edebilmektedirler. Mesleki eğitimlerine profesyonel bir boyut katmak isteyen kişiler Kalıcı Makyaj Kursu içinde eğitim alarak estetisyenlik alanında kendilerinin rekabet şansını artırabilmektedirler.

Kalıcı Makyaj eğitimini isteyen kişiler tek program olarak da alabilme imkanına sahiptirler. Alanında uzman usta öğreticilerden alınan protez tırnak kursu sonucunda katılımcılar son teknolojik gelişmeleri de öğrenmiş olarak kaliteli bir meslek sahibi olmaktadırlar.

Ancak protez tırnak eğitimini tek eğitim olarak almak isteyenler, bu alanda verilen diğer eğitimlerle birlikte aldıklarında, örneğin manikür pedikür sertifikasına da sahibi olmak için isteyen kişiler, protez tırnak kursu ile birlikte meb onaylı manikür pedikür eğitimine katılarak manikürist pedikürist unvanına sahip olacakları diğer bir sertifikaya da sahip olacaklardır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için kurumumuzla görüşebilirsiniz.

BİLGİ ve KAYIT

Eğer Kalıcı Makyaj eğitimine siz de katılmak istiyorsanız;
Kalıcı Makyaj Eğitiminde neler öğretilmektedir ?
Müşteri karşılama dan kalıcı makyaj işlemlerine kadar bütün eğitimler verilmektedir.

Eğitim Süreci nasıl işlemektedir ?
Teorik ve uygulamalı bir eğitim süreci oluşmaktadır.

(0312) 434 44 28  veya 0541 871 81 64 numaralı telefonu arayabilir, veya Başvuru Formu doldurarak eğitim için ön kayıt başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak kurs hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya
Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz